![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnhQQpyackZNiJguvqsxaaXJPsU9KlSyICFnbJY4_4kUUjWvx6wj8eZeQCQ4kArpu_jJLfUHTvpJNUQjzXBZ7zmXTAGID6XnPVs9OZR2zN3OLO_aJZv1dZVrUl7BYhBRvpwBnacaaYSw/s400/vimaideon.jpg)
Η εικόνα που δημιουργούν τα έντυπα media αυτή την εποχή δημιουργεί την ψευδαίσθηση ότι το ποδόσφαιρο γίνεται της μόδας. Τι κρίμα που αυτό συμβαίνει μόνο λόγω του Μουντιάλ. Τι κρίμα που η αγορά του ελληνικού ποδοσφαίρου δεν κάνει τίποτα για να ξαναγίνει το ελληνικό ποδόσφαιρο της μόδας. Η «Εξέδρα» και ορισμένες ακόμη εφημερίδες κάνουν τούτη την εποχή μεγάλη προσπάθεια γι’ αυτό. Δυστυχώς όμως αυτή δεν είναι αρκετή. Διότι δεν υπάρχει η βούληση της κυβέρνησης και των επιχειρηματιών της μπάλας για να καθαρίσει το ποδόσφαιρο και να ξαναγίνει της μόδας.