![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEil1D8w8O01teIpS5w-d54azClnpGckMghaxB4g9ZVWgoglttlhz912ngjcN3sLwuq1ppTTzM1aNwUwsJytKDJsBrOqNn6xelGPj-URjglzMFuKApwjt0SDK4CAdl7aQwr-qY5QXCBZDQ/s200/Franz_Beckenbauer.jpg)
Ξεχωριστά για μένα είναι και τα άρθρα του Φραντς Μπενεκμπάουερ και του Σέζαρ Λουίς Μενότι. Καμαρώνω πολύ που δύο κάτοχοι του Παγκοσμίου Κυπέλλου αρθρογραφούν στην «Εξέδρα των σπορ». Η χθεσινή ανάλυση του «Κάιζερ» και η σημερινή προσέγγιση του El Flaco ήταν έξοχες. Μας έβαλαν και από τεχνικής πλευράς στο κλίμα της μεγάλης γιορτής. Μια σειρά από διαπιστώσεις οδηγούν στην εκτίμηση ότι η τεχνολογική εξέλιξη μας δημιουργεί το προνόμιο να παρακολουθήσουμε αυτό το Μουντιάλ καλύτερα από ποτέ. Κι ας είναι στην άλλη άκρη του κόσμου. Κι αν προχωρήσει η Εθνική…