![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg5aIDsTgWsBaa_sH0kCyCT-5fjxeC_gwz0YHoGVeEdhSazwA7hmv5SD4oM8Ilws7vcONfFqlUcy3-JNcgwQpkCMkB3UcbBjHWTm4BjqrkL7TkfWRgWnaBg_Bjss3_C878VKX5DK24sEg/s400/lakis.jpg)
Ο Λάκης Λαζόπουλος μοιάζει να είναι τούτη την εποχή η καλύτερη τηλεοπτική παρέα του μέσου Ελληνα. Αυτό δείχνουν και οι μετρήσεις. Οι «Πρωταγωνιστές» του Σταύρου Θεοδωράκη, η «Ερευνα» του Παύλου Τσίμα, οι «Νέοι Φάκελοι» του Αλέξη Παπαχελά και του Τάσου Τέλογλου είναι και αυτή την εποχή η καλύτερη τηλεοπτική επιλογή του Ελληνα. Και οι μετρήσεις αποδεικνύουν ότι το ποιοτικό είναι συχνά και εμπορικό. Η «Ελληνοφρένεια» και το «Ράδιο Αρβύλα» αποτελούν τούτη την εποχή μια πολύ καλή τηλεοπτική παρέα για τον Ελληνα. Ο ισχυρισμός τεκμηριώνεται και από τις μετρήσεις.
Και ενώ υπάρχει, αποδεδειγμένα, αυτή η τηλεόραση, αναρωτιέται κανείς γιατί να υπάρχει και η άλλη τηλεόραση;
Στεναχωριέμαι πολύ που δεν υπάρχει μια αθλητική εκπομπή της ποιότητας και των προδιαγραφών των «Πρωταγωνιστών», της «Ερευνας», των «Φακέλων», των «Ανταποκριτών». Με στεναχωρεί πολύ που η τηλεόραση αντιμετωπίζει τον ποδοσφαιρόφιλο και γενικότερα τον φίλαθλο ως ένα ρηχό πλάσμα που ενδιαφέρεται μόνο για «πίτσα, μπίρα και μπάλα».