![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSajIFw91GaBJ72WNWcHcxUcnVqPBT8jk3Tfn2afcl8qHEzme1uv-QuG1BXJWUM2fah9BGWKWgkf8v3irbB32If-O_yQqpcBLLWvglzsxinQd2ImOPqF7Y6j_KXz4_xtFNGP57JTW7uw/s400/lemonis.jpg)
Κοιτάζεις τον Πανιώνιο και λές, «καλά, αυτοί γιατί έκαναν κουταμάρες τόσο καιρό και δεν έπαιρναν έναν κανονικό προπονητή από την αρχή;». Το ίδιο λες όταν κοιτάζεις αυτή την εποχή την ΑΕΛ. Οι ελληνικές ομάδες πληρώνουν συχνά την ελαφρότητα των παραγόντων στη σκέψη για την επιλογή προπονητή. Πολύ συχνά πληρώνουν και την ξενομανία.
Ο Τάκης Λεμονής δεν είναι μάγος. Είναι όμως υπέραρκετός για τη δουλειά που τον προσέλαβε ο Πανιώνιος. Δεν είναι μόνο ότι πάει να τον σώσει, τον Πανιώνιο. Είναι και ότι τον βάζει να παίζει ποδόσφαιρο.