![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgHq1TKwyXSOlTZo9dzOLsqa8HQbODKX2iZPLBguXdb_T9D7D3C6IwEoxuAKyycGATAPNXaGWglbSS8PRzGjnXnpbvXfeHveDAEJvo4NaeCh5DZQrT3B8Eks0rKKk3aH3waz_yi1_cTjQ/s400/u2concert.jpg)
Και τώρα, αφού πέρασαν καμιά δεκαριά μέρες από την ώρα που διαπιστώθηκε το μέγεθος της ζημιάς στο ΟΑΚΑ η υψηλή κοινωνία του αθλητισμού και ειδικότερα του ποδοσφαίρου αρχίζει να αντιλαμβάνεται τους κινδύνους. Ο γενικός διευθυντής της Superleague διαπιστώνει τον κίνδυνο να γίνει η Ελλάδα διεθνώς ρεζίλι. Και πώς να μη γίνουμε; Πώς θα προλάβει το ΟΑΚΑ να ετοιμαστεί μέχρι τα μέσα Αυγούστου όταν ακόμη δεν έχει γίνει ακριβής εκτίμηση του μεγέθους της ζημιάς και του κόστους αποκατάστασής της; Πώς θα σηκώσει το ΟΑΚΑ τους 9 τόνους που ζυγίζει το σκηνικό των U2 στις 3 Σεπτεμβρίου;
Στο σημερινό μου κείμενο στην «Εξέδρα» έχω σημειώσει μια σειρά από παραμέτρους αυτής της υπόθεσης. Μιας υπόθεσης που πραγματικά ξεπερνά τη φαντασία όλων μας…