![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj29osbUASXCnhUtnRsb-bat7UBNJ-bhV8gsMfuYUVr919tq6MvsJwm6Ps-klLyQdfr0Xk3jB8h1_TXaMuxR7TUCL_Afu3KYHCaiMJZeygGOsTOGWGwetU4CaAIIPjPBPLt13SfU5zMPQ/s400/Jean-Alain-Boumsong-Lyon.jpg)
Όπως είχα υποσχεθεί, έγραψα σήμερα στην «Εξέδρα» τη σκέψη μου πάνω στην επιλογή που έκανε ο Παναθηναϊκός για την άμυνά του. Αν κάτι θα συμπλήρωνα στο σημείωμα που έγραψα στην «Εξέδρα» είναι ο προβληματισμός που παρατηρείται, τις πρώτες ώρες, στο εσωτερικό της ομάδας. Οι ποδοσφαιριστές θα καλωσορίσουν έναν αμυντικό που γνωρίζουν ότι δεν ήταν στις πρώτες επιλογές του προπονητή τους. Ο Νίκος Νιόπλιας είχε δείξει τις προηγούμενες ημέρες την προτίμησή του στον Μπορντόν και τον Κρις. Και η ομάδα μένει με την εντύπωση ότι ο Αλέν Μπουμσόνγκ δεν είναι το ίδιο καλή επιλογή… Αυτό είναι ένα ζήτημα που πρέπει να βάλει στις προτεραιότητές του ο προπονητής του Παναθηναϊκού. Διότι, είναι μια γενική παραδοχή του ποδοσφαίρου, η ομάδα πρέπει να εμπιστεύεται τους στόπερ και τον τερματοφύλακά της.