![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEihhBGY-739lspfrIRBqDp-5oZBgjrOz8y7On9GJpEc1TcOjdeijp20Vxuz91V0vF7cZaZTZ9ZPnHC5nU59SWLm4PEPHcjt44nf3RO7Wwq3v5YEEJzwDT1SUdCV26c57EjNRkOwFrHYvQ/s288/11.jpg)
Όσοι ζουν μακριά από τη Θεσσαλονίκη είχαν την ψευδαίσθηση ότι ο ΠΑΟΚ είχε κάνει άλματα στην αλλαγή νοοτροπίας. Οι κάφροι όμως τα ισοπέδωσαν όλα σε μια νύχτα. Έφεραν τον ΠΑΟΚ πολύ πίσω. Εκεί που ήταν πριν. Στο μίζερο παρελθόν του. Η πρωτόγνωρη, για την Τούμπα, αντίδραση της συντριπτικής πλειονότητας των θεατών αποδεικνύει ότι η πλειοψηφία έχει αλλάξει νοοτροπία κα συμπεριφορά. Μια μερίδα όμως αρκεί, ειδικά όταν έχει την ικανότητα να επιβάλλει, δια της βίας, τον νόμο της. Το διδάσκει η ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου. Το επιβεβαίωσαν τα αποψινά γεγονότα, που ακόμη, τέτοια ώρα, είναι σε εξέλιξη.
Ο ΠΑΟΚ κατάφερε πέρα από όλα τα άλλα, να μπει στην εποχή του εμφυλίου. Κι αν τον εγκαταλείψουν τώρα και αυτοί που διοικούν την ΠΑΕ, δηλαδή, κυρίως αυτός, ο Ζαγοράκης, θα μπει στον δρόμο της οριστικής επιστροφής στο παρελθόν του. Κρίμα.