![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKNyNo_80yjsqQ_Q7_1vEZjTm-O6YLNoVZSb2nWU7JV5eIqlJoCek_XH6-p-sbtBdLceQVmq8BSjMPm80xNyhqRNFEOH-6Jx1ElxconDqSOm3fIxAkCckNEkGE3Q2OfAEgk_U8sTtdUQ/s400/pateras.jpg)
Οσα συμβαίνουν τούτες τις μέρες στον Παναθηναϊκό μου θύμισαν μια ιστορία της ΑΕΚ προ 11ετίας, την οποία διηγήθηκα μέσα σε λίγες γραμμές στο σημερινό μου σημείωμα στην «Εξέδρα».
Η απόδοση του Παναθηναϊκού και το αποτέλεσμα του ντέρμπι θα δείξουν αν η διοίκηση χειρίζεται ή όχι σωστά την κρίση που δημιούργησε ή μεγάλωσε η ήττα του ΠΑΟ από την ΑΕΚ. Τούτες τις μέρες πάντως ο Παναθηναϊκός παίρνει μεγάλο ρίσκο. Διότι αν χάσει δεν θα αλλάξει μόνο προπονητή. Θα πάει, όπως το πάει, για ανακαίνιση.