![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgacAxV0wOJDvlW5nWvNPD6-oZJrE_r6ts10TYHX8xLDDAw4KUxfPI98sm2QgGHRdGJaNwHtEbDkS1Q3cTj55xCEZK0XkeH6nC0GK2kS6nsN846RFcPdimtDToV3ljumGqKiOTQ3WCXjw/s400/jesualdo.jpg)
Η αποθέωση του κλισέ: μια εικόνα, χίλιες λέξεις. Διότι αυτή η εικόνα, που έπιασε ο φακός του intime είναι το ακριβές είδωλο του Παναθηναϊκού του Ζεσουάλδο Φερέιρα στον καθρέφτη του ποδοσφαίρου. Δίχως τύχη, ο Πορτογάλος δεν θα τα καταφέρει. Διότι έχει παραλάβει έναν τόσο κακοφτιαγμένο ΠΑΟ, που δεν μπορεί να κάνει άμεσα πολλά. Ειδικά αν η διοίκηση δεν καταφέρει να βρει το κεφάλαιο για να του φέρει, του Πορτογάλου, έναν – δύο «κάνω τη διαφορά» ποδοσφαιριστές.
Αυτή μου τη σκέψη ανέλυσα στο σημερινό σημείωμά μου στην «Εξέδρα».