![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEja9uZktwSvFa6sH6C-VuJQ9lJhJHs3I2iwdivm18QNyhyphenhyphendiR_dIsgvcVsVBggmhhdXX7lZSoGQQlVhpgRxNla8V99RK5uCzD_MNGEIf41sJpxHaWFx740msM83pAsNO1-onH9grRcStQ/s288/39.jpg)
Κυρίως λόγω καταγωγής, ο Αστέρας Τρίπολης μου ήταν συμπαθής προτού τον δω να δημιουργεί υποδομές, γήπεδο και προπονητικό κέντρο. Πλέον όμως δημιουργεί μόνο αδιαφορία, ακόμη και για την ίδια του την πατρίδα, την Τρίπολη, η οποία του έχει γυρίσει την πλάτη. Λες και δεν τον ήθελε τον Αστέρα του Μποροβήλου στη Superleague ούτε η Τρίπολη.
Αν δεν εκφράζει, δεν εμπνέει και δεν ψυχαγωγεί την τοπική κοινωνία, τον τόπο της, τι νόημα ύπαρξης έχει ένας σύλλογος και μάλιστα στην πρώτη εθνική κατηγορία;