![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiQvOLODlPAOd_97plsh3OUPOFAt8a7UcgrsryXzWiSY6sH-yY_2DPSD_1xr_W3SMHwHYHwdZWhvhWBO8CRBugPIVHamrzrN69iqAsMC8mS9JDWNfqxsyMtjsdqjWA6dReZ1v8Y-Xy4IA/s400/koukoulakis.jpg)
Θα «τελειώσει» λοιπόν η ΚΕΔ τον Κουκουλάκη και τον Χαραλαμπίδη. Και λοιπόν; Μήπως η, μάλλον προσωρινή, «διαγραφή» τους θα λύσει το πρόβλημα; Μήπως θα κάνει πιο προσεκτικούς, πιο ικανούς και ακριβοδίκαιους τους υπόλοιπους διαιτητές; Η ιστορία του ελληνικού πρωταθλήματος διδάσκει ότι το πρόβλημα της διαιτησίας δεν λύθηκε ποτέ με διαγραφές. Αν θέλουν αυτό το πρωτάθλημα να τελειώσει και να κριθεί στα γήπεδα, η ΕΠΟ και η ΚΕΔ, μαζί με τη διοίκηση της Superleague πρέπει να αλλάξουν τις προδιαγραφές της διαιτησίας. Και ουδείς εξ αυτών πείθει ότι έχει διάθεση να το κάνει.